Przegląd

  • Stanowisko: Asystent Biblioteczny (FL-01); Biblioteki hrabstwa Franklin / Biblioteka Lavonia-Carnegie, Lavonia, Georgia
  • Status: na pół etatu; bez korzyści
  • Godziny: 8 godzin tygodniowo; wymaga pewnych godzin nocnych i weekendowych
  • Wynagrodzenie: $9.00 na godzinę
  • Termin składania wniosków: Otwarte do wyczerpania

Znajomość dwóch języków (angielski i hiszpański) mile widziana, ale nie wymagana.

Cel i zakres

System Bibliotek Regionalnych w Atenach jest zaangażowany w realizację naszej wizji:  Angażowanie społeczności i przekraczanie oczekiwań, które osiągamy poprzez codzienną praktykę naszych wartości organizacyjnych. To dzięki naszym wartościom zapewniamy atmosferę i środowisko pracy, które są włączające, wspierają naszą społeczność, okazują szacunek, dążą do doskonałości i są gościnni.

Poszukujemy entuzjastycznego, innowacyjnego i elastycznego gracza zespołowego, który aktywnie szuka możliwości zapewnienia, aby usługi bibliotek publicznych były przydatne dla wszystkich mieszkańców hrabstwa Franklin.

To stanowisko w niepełnym wymiarze godzin świadczy usługi pierwszej linii, w tym obieg materiałów, dla czytelników biblioteki i wykonuje inne rutynowe, pomocnicze obowiązki. Na tym stanowisku wymagane jest pozytywne nastawienie do obsługi klienta, rzetelność, takt, znajomość zasad i procedur bibliotecznych oraz umiejętność pracy w zespole. Niezbędna jest umiejętność rozpoczynania, kończenia lub podejmowania projektów roboczych w różnych momentach, bez bezpośredniego nadzoru. Stanowisko to podlega bezpośrednio kierownikowi bibliotek hrabstwa Franklin.

Minimalne przeszkolenie i doświadczenie

Wymagane wykształcenie średnie lub równoważne, preferowane wykształcenie wyższe lub doświadczenie w college'u. Wymagane jest co najmniej roczne doświadczenie w pracy ze społeczeństwem, preferowane doświadczenie w bibliotece. Można również rozważyć połączenie wykształcenia, szkoleń i doświadczenia, które zapewnia niezbędną wiedzę, umiejętności i zdolności na dane stanowisko.

Podstawowe obowiązki i obowiązki

Poniższe oczekiwania są normalne, ale nie wyłączne i nie obejmują wszystkich oczekiwań związanych z tą pracą. W miarę przydzielenia mogą być wymagane inne obowiązki o podobnym charakterze lub poziomie, a przydział stanowisk, w tym harmonogram oraz godziny pracy w nocy i w weekendy, mogą w przyszłości ulec zmianie.

  • Zapewnia bezpośrednią obsługę klientów bibliotek, pomagając w ich pytaniach informacyjnych oraz potrzebach doradczych i rozpowszechniania czytelników.
  • Przestrzega wszystkich zasad biblioteki, w tym oświadczenia o obowiązkach i postępowaniu patrona; monitoruje i reaguje na bezpieczeństwo klientów biblioteki i kampusu; zgłasza sytuacje zgodnie z ustalonymi procedurami.
  • Pomaga i instruuje czytelników biblioteki w zakresie obsługi komputera, w tym korzystania z katalogu bibliotecznego i baz danych, Internetu oraz podstawowych programów komputerowych.
  • Zapewnia wsparcie w wielu obszarach codziennej działalności biblioteki, w tym otwieraniu i zamykaniu biblioteki; podstawowe sprzątanie i konserwacja obiektu; organizowanie i ponowne układanie materiałów na półkach; przyjmowanie opłat i kar; wyznaczanie tras blokad, pożyczek i informacji; obróbka materiałów; rejestrowanie statystyk; wykonywanie podstawowych obowiązków biurowych.
  • Można zostać poproszony o współpracę z innymi pracownikami przy planowaniu, wdrażaniu i prezentowaniu publicznych programów i zajęć dla wszystkich grup wiekowych oraz przy tworzeniu wystaw, wystaw i tablic ogłoszeniowych.
  • Spełnia oczekiwania Systemu dotyczące uczestnictwa w co najmniej dwóch zatwierdzonych programach pomocy poza siedzibą firmy każdego roku.
  • Spełnia oczekiwania Systemu dotyczące ukończenia co najmniej 10 godzin zatwierdzonych działań szkoleniowych związanych z pracą w każdym roku zatrudnienia.

Obowiązki nadzorcze

  • Może kierować działalnością biblioteki pod nieobecność przełożonych, odpowiadając za otwieranie i zamykanie biblioteki.
  • Może szkolić i nadzorować wolontariuszy bibliotecznych zgodnie z przydzielonymi zadaniami.

Wiedza, umiejętności i zdolności

  • Umiejętność przestrzegania podstawowych wartości biblioteki; zdolność do świadczenia zewnętrznych i wewnętrznych usług, które są przyjazne, nastawione na doskonałość, włączające i pełne szacunku oraz które wspierają społeczność i współpracowników.
  • Znajomość zasad obsługi klienta oraz umiejętność obsługi klienta w każdym wieku, a także współpracowników.
  • Znajomość obsługi komputera osobistego oraz umiejętność używania, rozumienia i pomagania użytkownikom w korzystaniu z różnych aplikacji komputerowych.
  • Znajomość PINES; umiejętność korzystania ze zautomatyzowanego systemu bibliotecznego oraz umiejętność pomagania pracownikom publicznym i innym pracownikom biblioteki w jego obsłudze.
  • Znajomość podstawowych zasad i praktyk operacyjnych bibliotek oraz stosowania zasad, procedur i działań ARLS i oddziałów.
  • Skuteczna komunikacja i umiejętności interpersonalne oraz umiejętność skutecznego komunikowania się z klientami i personelem.
  • Umiejętności organizacyjne oraz umiejętność planowania i ustalania priorytetów zadań i działań.
  • Znajomość wszystkich normalnych i awaryjnych procedur budowy biblioteki.
  • Znajomość podstawowych zasad kancelarii oraz umiejętność wykonywania obsługi zasobów kancelaryjnych i bibliotecznych, w tym umiejętność gromadzenia gotówki i dokonywania właściwych zmian mentalnych.
  • Umiejętność tworzenia kreatywnych projektów, takich jak pokazy, rękodzieło, dekoracje i reklama.
  • Umiejętność utrzymywania regularnej, przewidywalnej i punktualnej obecności.
  • Wymagania dotyczące zapotrzebowania fizycznego są na poziomie Średniej Pracy.

System bibliotek regionalnych w Atenach jest pracodawcą zapewniającym równe szanse. Zgodnie z ustawą Americans with Disabilities Act biblioteka może zapewnić rozsądne udogodnienia wykwalifikowanym osobom niepełnosprawnym i zachęca potencjalnych pracowników do omówienia potencjalnych niezbędnych udogodnień. Biblioteka jest miejscem pracy wolnym od narkotyków i zgodnie z ustalonymi zasadami może wymagać przeprowadzenia testów na obecność narkotyków. Zatrudnienie uzależnione jest od weryfikacji tożsamości; Wymagane będzie zezwolenie na zatrudnienie w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem usługi E-Verify. Gruzja jest stanem z otwartymi zapisami. Ze względu na dużą liczbę wniosków kandydaci mogą nie otrzymać odpowiedzi z biblioteki, chyba że zostaną zabrani na rozmowę kwalifikacyjną.

Prześlij wypełniony wniosek online zawierające CV i list motywacyjny opisujące Twoje kwalifikacje na to stanowisko.

Kliknij tutaj, aby złożyć wniosek.

Wesprzyj nas

Czy chcesz być częścią ulepszania swojej biblioteki? Możesz pomóc na wiele sposobów, od wolontariatu, przez dołączenie do Przyjaciół Biblioteki, po wsparcie finansowe.